ETP 3 vanusegruppi Saksamaal saalijalgpalli proovimas

ETP 3 vanusegruppi Saksamaal saalijalgpalli proovimas

Eriti sportlik nädalavahetus Saksamaal – võistlustulle astus korraga 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐄𝐓𝐏 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩𝐢.
Kõik grupid said seekord proovile panna oma oskused siseturniiridel saalijalgpallis:

  • U14 ja U12 osalesid 𝐁𝐮𝐝𝐞𝐧𝐳𝐚𝐮𝐛𝐞𝐫 𝐢𝐦 𝐒𝐢𝐞𝐛𝐞𝐧𝐠𝐞𝐛𝐢𝐫𝐠𝐞 nimelisel noorteturniiril ning
  • U13 samal ajal 𝐖𝐞𝐫𝐦𝐞𝐥𝐤𝐢𝐫𝐜𝐡𝐞𝐧𝐢𝐬.

Alustame kõige nooremast vanusegrupist – 2014. aastal sündinud poistest.

Alagrupis peeti 4 mängu, millest võideti 2 ning kaotust tuli tunnistada samuti kahel korral. See tulemus andis alagrupis kolmanda koha, mis tähendast järgmist kohtumist teises veerandfinaali matšis B alagrupi esimese asetusega. Kahjuks tuli ka seekord kaotust tunnistada.

Palusime seekord kommentaari kaasa reisinud lapsevanemalt Aleksandrilt.

" Seekord ei mänginud nad tavapärast jalgpalli, vaid said kogemuse saalijalgpallis, kus kehtivad veidi teistsugused reeglid ja mänguvõtted. Oli rõõm näha, et poisid suutsid Saksa ja Belgia võistkondadele tugevat konkurentsi pakkuda ning olime ainus tiim, kes juhtis mängu turniiri võitja vastu kuni viimase minutini. Samas oli näha, et neil on just saalijalgpallis reaalselt rohkem kogemust 🙂

Kui meil oleks olnud võimalus teha enne turniiri mõned eraldi saalitrennid, oleksime võib-olla suutnud jõuda ka TOP 3 tiimi hulka. Tundub, et tõime Saksamaale kaasa päris talve – just nendel päevadel langes temperatuur alla nulli ja sadas lund, samas enne ja pärast olid jälle plusskraadid. Kahju, et ilma tõttu ei saanud laupäeval ka õues mängida.

2014. aasta võistkond on hetkel projektis kõige noorem, turniiril kaasas käies oli selgelt näha, et ETP ei õpeta lapsi mitte ainult jalgpalli mängima, vaid ka iseseisvust, distsipliini ning annab julgust võistelda tugevamate vastaste vastu – kogemust, mida Eestis kahjuks napib. Siin tuleb sageli mängida 1–2 aastat vanemate lastega, et sarnast kogemust saada, kuid suure vanusevahe tõttu kaasneb sellega ka märgatav füüsiline erinevus. Selles vanuses on aga väga väärtuslik saada mängida kvaliteetseid ja väljakutsuvaid mänge omaealiste vastu. "

Edasi liigume 2013 saaliturniiri juurde. Alustati alagrupis C, kus peeti 3 kohtumist, millest võideti 1 ja kahel korral tuli vastu võtta kaotus. 

Edastame grupi treeneri Alger Džumadili kommentaari:

Tegemist oli hea tasemega turniiriga. Esimene võistluspäev algas positiivselt – saavutati üks võit ja kaks kaotust. Enne viimast alagrupimängu oli meeskonnal võimalus võita alagrupp, kuid vastane asus kiiresti juhtima ning sellest olukorrast ei õnnestunud enam välja tulla. Alagrupi kolmas koht tagas edasipääsu Golden gruppi.

Golden grupis saavutati kaks võitu ja kaks viiki, mis andis alagrupis teise koha. Play-off-mängudes tuli vastu võtta kaks väga tasavägist ja pingelist kohtumist, mis lõppesid nappide kaotustega. Selle tulemusena saavutati Golden grupis neljas koht. Kokkuvõttes olid need kaks väga võitluslikku võistluspäeva, mille jooksul said mängijad väärtusliku kogemuse

 

 

2012 aasta sündinud poiste saaliturniir

 Alagrupis peeti kokku kuus kohtumist, millest üks lõppes võiduga, kaks viigiga ning kahes mängus tuli tunnistada vastaste paremust. Tulemuseks tagasihoidlik kuues koht alagrupis.

Seekord nii. Tuleb tunnistada, et meie vähene kogemus saalijalgpallis paremat tulemust ei toonud, kuid seda enam sai selgemaks pilt, et futsali tähtsust poiste oskuste arendamisel ei maksa alahinnata.
Juba järgmisel nädalal võtab teine pool 2012 grupist osa väljakutseid pakkuval U14 Raiba Bundesliga Cup nimelisest saaliturniirist...soovime poistele palju edu ja püsige lainel.

 

Tagasi blogisse